Japońskie Uśpione Konta Handlowe BTC Budzą się jako Wiece cenowe Bitcoinów

„Starożytni“ japońscy handlarze kryptoflami wracają, gdy Bitcoin odzyskuje do 10 tysięcy dolarów.

Japońskie „uśpione“ konta kryptograficzne zaczynają dostrzegać aktywność, ponieważ Bitcoin Profit przekroczył w tym tygodniu krytyczny poziom odporności cenowej. Według japońskiej giełdy kryptograficznej Coincheck, ich wolumen obrotu w tym tygodniu wzrósł od dwóch do trzech razy w porównaniu do poprzedniego.

Yusuke Otsuka, współzałożyciel Coincheck, w rozmowie z wybraną liczbą japońskich punktów sprzedaży, wyjaśnił, że istniejący użytkownicy, którzy od dłuższego czasu nie handlowali, stali się ponownie aktywni w tym tygodniu: „Niektórzy z naszych użytkowników mają już konta, więc początkowa prędkość jest wysoka“.

Jeśli użytkownicy mają już konta, nie muszą tracić czasu, aby przejść przez Know Your Customer check, aby otworzyć nowe konta i mogą natychmiast wznowić zakup kryptokur walut. W przeciwieństwie do tego, ci nowi na platformie handlowej musieli czekać na zatwierdzenie ich konta, więc nie było opóźnienia, zanim będą mogli rozpocząć handel. „Ten czas jest inny“, podkreśliła Otsuka.

Według Coinchecka, wolumen sprzedaży bezpośredniej w tym tygodniu był dwa razy większy niż w poprzednim, podczas gdy popyt na usługę wymiany wzrósł trzykrotnie. Otsuka uważa również, że jest to skorelowane z japońskimi płatnościami za bodźce Coivd-19. W kwietniu japoński rząd rozpoczął dystrybucję 100 000 jenów – około 930 dolarów – do każdego gospodarstwa domowego.

Co więcej, OKI Matsumoto, prezes Monex Group, spółki matki Coincheck, zwraca uwagę na możliwość, że ci, którzy nie kupili złota, są teraz zainteresowani Bitcoinem. Cena złota ostatnio wzrosła, przełamując poprzednie rekordy, podczas gdy Bitcoin dopiero na początku tego tygodnia zaczął przełamywać opór.

Libra w porządku dziennym

Matsumoto skomentował również niedawny rozwój cyfrowych walut banku centralnego:

„Myślę, że David Marcus popełnił błąd. Powinien był powiedzieć, że to Facebook Token. Ponieważ powiedzieli, że jest to „przyszła waluta“, rząd USA skrytykował ją mocno“.

Matsumoto dodał, że „rolą Libry może być po prostu otworzyć Puszkę Pandory i to było to“. Tymczasem Stany Zjednoczone stoją za konkurencją właśnie dlatego, że „same zmiażdżyły Librę i nie mogły już powiedzieć, że rozpoczną rozwój CBDC“, analizował Matsumoto.

Niektórzy przedstawiciele przemysłu obawiają się amerykańskiej niechęci do dalszego rozwoju CBDC. Takaya Nakamura, członek zarządu japońskiej giełdy kryptograficznej Fisco, stwierdził ostatnio, że rolą Japonii powinno być zachęcanie Stanów Zjednoczonych do poważniejszego traktowania CBDC.